Dudince  

Dudince
V červenci jsme se spolu se slovenskou společností WS sešli ve slovenském lázeňském městečku Dudince v hotelu Flora .

Počasí se vydařilo, program byl opravdu bohatý, hipoterapie, cvičení v bazénu, výuka angličtiny, přednáška pro rodiče, cvičení pro rodiče, výlety, návštěva požární zbrojnice a mnoho dašího.

Nikolasovi se nejvíce líbilo v bazénu. Byli jsme rádi, konečně částečně překonal strach z vody a z neznámého prostředí. Uvidíme jestli příští rok, až se do hotelu vrátíme si na to vzpomene.

Fotografie ze setkání najdete zde.

Malejovice 2014  

Malejovice 2014
Proběhl tábor v Malejovicích, ve spolupráci s Nadačním fondem Klíček. Kromě Nikolase se tábora zúčastnil Kuba a Tomáš, větší účast byla tentokrát ze strany našich kamarádů ze slovenské Spoločnosti Williamsovho syndromu. Děkujeme Klíčku za možnost prožít krásné dny na zdejším táboře.

Několik fotografií najdete zde.

 

Želiv 2014  

Želiv 2014
Květen 2014 - v Želivi to byl moc příjemný, ale také náročný víkend. Celkem se tu alespoň na část programu objevilo 15 rodin, z toho pro tři rodiny bylo setkání s námi premiérou. S našimi dětmi pracovalo 9 dobrovolníků a dobrovolnic, kterým patří velké díky. Ve spolupráci s dobrovolníky budeme určitě pokračovat, bylo skvělé mít také pro jednou klid a čas na sebe a své vzdělávání. Poučili jsme se ve fyzioterapii, psychologii, genetice, transakční analýze, výběru obuvi, zabubnovali jsme si, děti muzicírovaly a malovaly. Děkujeme Petru Šušorovi, Martinu Valovi, Báře Krčmářové, Martinu Kloudovi, Martině Simandlové, Pavlu Tesnerovi, Anně Neuwirthové a arteterapistce Gábině. Navštívili jsme želivský klášter, podívali se na trénink na divoké vodě, užili si sluníčka i deště a zimy. Velmi děkujeme trpělivému personálu a vedení hotelu Kocanda v Želivi. Díky patří samozřejmě nadaci Sanafriends firmy Sanaplasma, která finančně podpořila odborný a dobrovolnický program a účast finančně slabých rodin.

Fotografie ze setkání najdete zde.

.

Soběšice 2013  

Chýně 2013
Již tradičně jsme se sešli na jednodenní setkání v Chýni u Prahy, spojené s Mikulášskou besídkou pro děti. Tentokrát se setkání uskutečnilo v mateřské školce u Koníka.

První část setkání patřila besedě se spisovatelkou Martinou Drijverovou spojenou s malou autogramiádou - podepisování jejích knížek.

Zcela nečekaně se objevil Mikuláš, který dětem za nějakou tu básničku či písničku rozdal mnoho dobrot. Naštěstí čerta zapomněl vzít ssebou.

Druhá část patřila skupinovému bubnování s panem Petrem Šušorem.

Více ze setkání najdete na stránkách Willíka, pár fotografií a video i na našich stránkách.

Soběšice 2013  

Želiv 2013
Poslední říjnový víkend (25.-28.10. 2013) jsme strávili v krásném prostředí, v obci Želiv u Humpolce. Ubytováni jsme byli v hotelu Kocanda. Personál hotelu byl velmi vstřícný, proto jsme se rozhodli podívat se sem ještě jednou na jaře příštího roku.

Tradiční program - muzikoterapii - měla na starosti paní Dana Pšeničková, která s námi již několikrát spolupracovala.

Pro dospělé byl připraven program také velmi zajímavý. Nejdříve den s psychložkou Bárou Krčmářovou. Druhý den pak s fyzioterapeutem Martinem Valou.

Více o pobytu najdete na stránkách Willíka. Pár fotografií najdete zde a zde.

 

Soběšice 2013  

Soběšice 2013
Ve dnech 19.-22. dubna 2013 jsme se po dlouhé zimě setkali opět na jihu Čech, v hotelu v Soběšicích. Sešlo se 8 rodin, další tři se přijeli jen podívat na muzikoterapii s Danou Pšeničkovou z jihočeské Arpidy . Malá ukázka na youtube, nebo na canisterapii s výcvikovým sdružením Hafík z Třeboně. Ačkoli se počasí příliš o víkendu nevydařilo, našli jsme si chvilku alespoň na malou procházku v neděli odpoledne.Několik fotografií ze setkání najdete zde. Proběhla také valná hromada na které jsme zvolili staronovou sestavu do funkcí potřebných pro chod občanského sdružení. Dále jsm si vytyčili úkoly a cíle na další období.

Chýně 2012  

Chýně 2012
Mikulášské setkání v Chýni se vydařilo. Dorazilo 9 rodin, tři studentky, jedna muzikoterapeutka a jeden Mikuláš:-) Fotografie jsou ke shlédnutí zde a ještě zde O muzikoterapeutický program se postarala Anna Neuwirthová.

Žihle 2012  

Žihle 2012
Podzimní setkání se sněhovou nadílkou se konalo tentokrát na západě Čech na přelomu listopadu a prosince ve školicím a výcvikovém zařízení správy hl. města Prahy, v Žihli . Setkání se tradičně vyvedlo, účast byla poměrně vyoká. Muzikoterapeutický program zajistila Zuzana Malička. Fotografie ze setkání najdete zde.

Soběšice 2012  

Soběšice 2012
Uskutečnilo se jarní setkání Willíka v Soběšicích na Šumavě - fotografie najdete zde nebo na Bártově blogu. Byl to příjemný prodloužený víkend, dorazilo 11 rodin, děti si užily pejsky v rámci canisterapie (díky o.s. Hafík), Věra Korhoňová s námi muzicírovala a hlavně vyráběla výrobky, též jsme se koupali v místním bazénu, vyrazili jsme na procházku i na výlet, probrali vše možné...

Chýně 2011  

Chýně 2011
V prosinci 2011 se uskutečnilo předvánoční, resp. mikulášské setkání v Chýni. Kromě Mikuláše, kterému děkujeme za nadílku, přišel i muzikoterapeut Matěj Lipský, který dětem nabídl ochutnávku či ukázku ze svého repertoáru. Všichni přítomní, děti i dospělí, se dobře bavili, ostatně podívejte se na fotografie . Nkolik jich najdete i zde. Setkání bylo zároveň i oslavou 5. výročí založení o.s. Willík

Radějov 2011  

Radějov 2011
Ve srpnu, od 13. do 20. se konalo další společné setkání Willíka se slovenskou společností Williamsového syndromu. Tentokrát jsem se sešli na Jižní Moravě, v hotelu Radějov . Pár fotografií jsme dali do galerií, zde. Počasí se vydařilo, déšť nás dostihl až v poslední den pobytu. Každý den při snídani se rozdával radějovský zpravodaj, najdete ho zde. Přečíst o pobytu si můžete i na stránkách Willíka.

Hotel Pavla  

Hotel Pavla 2011
Ve dnech 6.-8.5. 2011 se konalo další setkání Willíka, tentokrát v hotelu Pavla na Vysočině. Setkání se opravdu povedlo, dorazilo 8 rodin. Tradiční muzikoterapii tentokrát prováděla paní Raková.Konalo se i valné shromáždění našeho občanského sdružení. Počasí se vydařilo, lákalo k procházkám po krásném okolí. Fotogalerii ze setkání najdete zde, na stránkách Willíka pak další fotografie a videa.

NGO Market 2011  

NGO Market 2011
V pátek 29.4. 2011 se v Národní technické knihovně v Praze uskutečnil již 12. veletrh neziskových organizací. Zúčastnili jsme se ho po 4 letech a určitě jsme po této době měli již čím pochlubit. Rozdávali jsme nové brožurky, letáky, odpovídali na množství dotazů a navázali jsme i řadu kontaktů, které snad v budoucnosti přinesou nějakou plodnou spolupráci. Více na stránkách Willíka zde.

Chýně 2011  

Chýně jaro 2011
Výjimečně se letos konalo jedno jarní setkání Willíka navíc.. Proběhlo v sobotu 19.3.2011 v Chýni u Prahy. Zúčastnilo se celkem 13 rodin, se svoji muzikoterapií se představila Mgr. Raková, se kterou se budeme mít určitě ještě tu čest setkat. Na setkání se probíraly některé organizační věci občanského sdružení. Článek o setkání si můžete přečíst na stránkách Willíka zde. Najdete zde i fotografie ze setkání. Několik fotografií je i zde.

Monínec 2010  

Monínec - 2010
Ve dnech 14.-15.května 2010 se uskutečnilo další setkání Willíka, tentokrát jsme pro změnu navštívili penzion Monínec , počasí nám sice moc nepřálo, takže nedošlo na tradiční táborák, ale muzikoterapie s paní Lintnerové, ergoterapie paní Adamové se dětem, ale i nám dospělým moc líbila. Pobyt jsme zakončili zase společným bubnováním s panem Šušorem, který tentokrát dvě hodiny skupinového bubnování věnoval Willíkovi jako dar. Moc děkujeme. Více o setkání najdete tradičně na stránkách Willíka zde , kde najdete i fotogalerii. Pár fotografií najdete i na našem webu, zde .

Říčany 2009  

Říčany - 2009
Ve dnech 7. a 8.listopadu 2009 se uskutečnilo další setkání Willíka, tentokrát v Olivově léčebně v Říčanech u Prahy. Na programu byla tradiční muzikoterapie, tentokrát netradičně s paní Pejřimovskou spolu s Petrou Kacálkovou. Navíc ale se setkání zúčastnila i fyzioterapeutka. V neděli dopoledne jsme si společně zabubnovali s panem Petrem Šušorem. Část setkání natáčela i čeká televize pro pořad Klíč, který bude vysílaný v lednu 2010. Více o setkání najdete na stránkách Willíka zde. Pár fotografií je i na našem webu zde.

Žiar 2009  

Žiar 2009
Ve dnech 18.-25.7. 2009 se konal česko-slovenský rekondiční pobyt dětí s Williamsovým syndromem, tentokrát v hotelu Spojár v Žiaru na Slovensku, fotografie z pobytu najdete zde. Článek o pobytu a další fotografie a videa pak najdete na stránkách Willíka .

Březejc 2009  

Březejc - 2009
O prodlouženém víkendu 1.-3.5. 2009 se uskutečnilo setkání Willíka, v osvědčeném Dětském středisku Březejc u Velkého Meziříčí. Fotogalerii ze setkání najdete zde. Článek o víkendovém pobytu najdete pak na stránkách Willíka.

Krkonoše 2008  

Krkonoše 2008
Ve dnech 15.-17.listopadu se uskutečnilo setkání Willíka v Krkonoších v hotelu Jasmín. Pár fotografií ze setkání najdete zde. Další fotografie a hlavně více o tom, jak jsme se na pobytu s dětmi báječně bavili, najdete zde.

Březejc 2008   Březejc - 2008
O víkendu 17.-18.5. se uskutečnilo další setkání Willíka, tentokrát v Dětském středisku Březejc u Velkého Meziříčí. Přijeli i dvě rodiny ze společnosti Williamsova syndromu ze Slovenska. Pár fotografií ze setkání najdete zde. Více o setkání pak na stránkách Willíka zde.

Praha-Liboc   Praha - Liboc 2007
Dne 23.6.2007 se uskutečnilo setkání rodičů a přátel dětí s Williamsovým syndromem v Praze-Liboci, v tělocvičně TJ Sokol. Více o setkání najdete zde. Pár fotografií ze setkání pak naleznete zde. Napište nám, pokud byste nesouhlasili s uveřejněním některých fotografií.


Brno 2007   Přednáška v Brně
Dne 12.5.2007 se v posluchárně Neurologické kliniky v Brně uskutečnila přednáška paní doktorky Jariabkové spolupracující se slovenskou společností Williamsova syndromu. Více o setkání a pár fotografií najdete zde.


Veletrh 2007   Veletrh neziskových organizací
Dne 4.4.2007 jsme se zúčastnili veletrhu v Tyršově domu. Pezentovali jsme se mimo jiné i novým letákem Willíka, který najdete zde (formát pdf). Několik fotografií z veletrhu najdete zde.
  Malejovice 2006
Ve dnech 2.-3. prosince se uskutečnilo setkání rodičů a přátel dětí s Williamsovým syndromem v hospici Nadace Klíček
v Malejovicích u Uhlířských Janovic. Pár fotografií ze setkání najdete zde.